V sobotu 25.03.2017 sa uskutočnila tradičná brigáda pod názvom Jarné upratovanie. Na brigáde sa zúčastnilo cca 50 občanov našej obce (vrátané detí), ktorí svojím pracovným nasadením prispeli ku skrášleniu našej obce a nášho  životného prostredia.

Chcem sa všetkým zúčastneným z celého srdca POĎAKOVAŤ za to, že si našli čas a priložili ruku k dielu.

Pre zobrazenie fotiek kliknite na:

♣ Fotogaléria – Jarné upratovanie

Dušan Ďuríček, starosta

PS:

Brigáda sa konala už štvrtý krát.  Vždy očakávam, že smetí bude menej ako rok predtým, ale pravda je opačná. Je neuveriteľné s akou bezohľadnosťou sa človek vo svojom okolí stretáva. V našej obci je veľa firiem, ktoré majú cezpoľných zamestnancov a rôznych dodávateľov. Mám pocit, že vodiči áut, ktoré prechádzajú cez našu obec si neodpustia prejazd bez toho, aby nevyhodili nejaký odpad z okna svojho auta. Tí drzejší nemajú problém zastaviť pri krajnici  a vyhodiť plné vrece odpadu, alebo vysypať vrece s PET fľašami.

Mňa osobne hodne trápi pohľad na neporiadok, ktorý nás obklopuje. Netýka sa to len našej obce ale aj blízkeho okolia a celého Slovenska. Vždy keď idem po ceste I. triedy a vidím ten odpad popri ceste kladiem si otázku…Sme my Slováci skutočne tak hlúpy a zaostalý národ, že si nevieme chrániť naše životné prostredie a čistou našej krajiny?…Čo si o nás pomyslia zahraničný turisti, keď prvé čo vidia je odpad popri cestách?…Pomyslia si, že sme špinavý a nevzdelaný národ…..a my si pritom o sebe myslíme, že sme pupkom sveta a všetci naokolo sú hlúpi.

Uvedomujem si, že prestaviť myslenie ľudí je beh na dlhé trate. V tomto prípade, je to beh na roky…možno desaťročia (dúfam, že roky)….ale raz to pochopia aj tí, ktorí dnes nechápu o čom tu píšem.

 

 

There are no comments yet.

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).