Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/9/a/9a18f2aa-2326-4db1-9a68-e14862c605ac/hornyhricov.sk/web/wp-includes/post-template.php on line 293

Vážení spoluobčania a priatelia obce Horný Hričov,

V sobotu 06.07.2019 sa konal 1. ročník Cyrilometodských dni. V doobednajších hodinách sa konal cross beh v celkovej dĺžke 6,5 km kde v kategórií mužov vyhral Jozef Krajíček, v kategórií žien Aneta Krajíčková…gratulujeme.

Hlavným programom bolo varenie Pltníckeho guľášu…guláš na všetky spôsoby (držkový, sójový, z diviny, falošný, hríbový, s haluškami…..) – Obec Horný Hričov patrí medzi obce, ktorých územie je historicky späté s riekou Váh a pltníkmi, ktorí často prirážali k brehom našej obce aby si oddýchli. V časoch nie až tak minulých, sa rieka Váh využívala na splavovanie dreva vyťaženého v okolitých lesoch. Z kmeňov stromov sa viazali plte, na ktorých pltníci trávili veľa času a pretože ich práca bola fyzicky náročná, potrebovali výdatnú polievku, ktorú pripravovali zo všetkého čo mali po ruke…a tak vznikol názov Pltnícky guľáš.

Varenia sa zúčastnilo 8 tímov, ktoré nám pripravili výborné uvarené guľáše. Väčšina bola z hovädzieho mäsa ale objavil sa aj guľáš z diviny a naši seniori z Jednoty dôchodcov Slovenska nás prekvapili guľášom z hlivy ústricovej. Hodnotené boli prvé tri miesta, ale vzhľadom na vysokú kvalitu všetkých pripravených pokrmov dostal každý tím diplom za účasť.

Celkovo akciu navštívilo 500 ľudí + cca 60 účinkujúcich, ktorí nám spríjemnili akciu interpretáciou ľudových, dychových ale i moderných skladieb.

Akciu sponzorsky podporili spoločnosti T+T, a.s. Žilina, SAKER, s.r.o. Horný Hričov, ROAD-SK, s.r.o. Horný Hričov, Zberné suroviny Žilina a.s., UNIASFALT, s.r.o. Horný Hričov. Všetkým sponzorom ďakujeme a veríme, že nás podporia aj v budúcom roku.

Veľká vďaka patrí všetkým dobrovoľníkom, ktorí akciu pomohli zorganizovať a zamestnancom obecného úradu. Ďakujeme aj občanom a priateľom našej obce, že prišli podporiť súťažné tímy a vytvorili priateľskú atmosféru.

Osobitne sa chcem poďakovať Mgr. Jurajovi Králikovi a jeho manželke Mgr. Pavlínke Králikovej, ktorí obetovali množstvo svojho voľného času pri príprave akcie, a bez ktorých by sa táto akcia nekonala.

 

Fotogaléria TU

 

Ing. Dušan Ďuríček, starosta

There are no comments yet.

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).